Diákigazolvány igénylésének menete

október 4, 2023

A diákigazolvány igényléssel kapcsolatban keresse fel a KORMÁNYABLAK bármelyik miskolci ügyfélszolgálatát vagy az OKMÁNYIRODA (Miskolc, Kis-hunyad u. 9.) ügyfélfogadását.

Az igényléshez szükséges a gyermek jelenléte, mert digitális fotó készül róla.

A szükséges dokumentumok, amit be kell mutatni az igénylés során:

–          A gyermek személyi igazolványa

–          A gyermek lakcímkártyája

–          A kísérő szülő személyi igazolványa, lakcímkártyája

A diákigazolvány igénylése csak akkor lehetséges, ha a gyermek rendelkezik érvényes személyi igazolvánnyal, tehát először ezt kell megigényelni a fenti ügyfélszolgálatokon.

A személyi igazolványhoz a gyermek születési anyakönyvi kivonatának és a fent említett dokumentumok bemutatása szükséges.

A személyi igazolvány igényléséhez mindkét szülő jelenlétét kéri az iroda, de ha csak az egyik szülő tud jelen lenni, akkor a másik szülőtől írásbeli Meghatalmazás kell – 2 tanú aláírásával- hogy az ügyben eljárhat helyette. Ez csak az együtt élő szülők esetében szükséges.

Mindkét igazolvány igénylése térítésmentes.

Az ügyfélszolgálaton kapott NEK – Adatlapot az iskola titkárságára kell elhozni az igénylést követő munkanapon, ahol az Oktatási Hivatal felé az iskolában történik a digitális igénylés.

Iskolavezetés