Tanévkezdési szabályok

augusztus 31, 2020

Szeretettel köszöntöm Önöket a 2020/2021-es tanév alkalmából. Mindannyian nagyon jól tudjuk, hogy a tanévet szigorú, különleges szabályok szerint kezdjük meg. Ezeknek a betartása a sok nehézség és kellemetlenség ellenére közös érdekünk. Mindent háttérbe szorítva, amire eddig soha nem volt példa, a járvány elkerülésére, megfékezésére kell összpontosítanunk, hogy a közeli jövőben már teljes erőnkkel, azokkal a fontos dolgokkal foglalkozhassunk, amihez a képesítéseinket megszereztük. Ehhez közös gondolkodásra, toleranciára, szoros együttműködésre van szükségünk és arra, hogy ebben a nehéz helyzetben mindenki felelőségteljesen éljen és viselkedjen. (frissítve 2020.09.11.)

• Nagyon fontos és általános elvárásunk, hogy kizárólag egészségesen, tünetmentesen küldheti be a szülő a gyermekét az intézménybe.
  • Az tanulók és felnőttek hőmérsékletét alkalomszerűen ellenőrizni fogjuk.
  • A maszk a gyermekek számára nem kötelező az osztálytermekben, a közösségi terekben mindenkinek ajánlott maszkot viselnie a felső tagozaton!
  • Iskolánk kérése hogy a gyerekek a reggeli és a délutáni ügyeletben csak a legszükségesebb időt töltsék az intézményben.
  • Szülő, kisérő, külső látogató, nem léphet be az iskolába csak az intézményvezető, tagintézmény-vezető előzetes engedélyével, szabályosan használt maszkban, vagyis nem az állon, az orr alatt viselve.
  • A kézfertőtlenítő használata szükséges, több helyen fertőtlenítő pontokat állítunk fel. A takarítás és a fertőtlenítés egész nap folyamatos lesz.
  • A napköziseket, vagy a későn távozókat kollégáim a szülővel egyeztetett időben és helyen kísérik ki az osztálytanítók, és ott adják át a szülőknek. A csoportosulások elkerülése érdekében a lehető legkevesebb időt töltsék az iskola területén.
  • A felsős tanszobások önállóan hagyhatják el az épületet. Ha valaki a szokottól eltérő időben vinné el adott napon a gyermekét, azt előre jeleznie kell az iskola felé.
  • Elsődleges kapcsolattartási forma a KRÉTA, email – titkarsag@gorombolyiiskola.hu – vagy telefon – 06-30/460-0602.
  • Az a gyerek, aki az iskolában lázas, vagy rosszul lesz, vagy egyéb tüneteket mutat, azt elkülönítjük, a szülőt értesítjük, addig a gyermeket felügyeljük.
  • Minden osztály a saját tantermét használja egésznap, szaktantermi rendszer nincs. Diákjaink idő függvényében, amennyire lehetséges lesz, a szüneteket, a testnevelés és a szabadidős foglalkozásokat az udvaron töltik. Rossz idő esetén minden osztály a saját folyosóján tartózkodik, vagy az osztálytermekben folyamatos szellőztetés mellett.
  • Az ebédeltetést az ebédlőben, a távolságtartás szabályait betartva, elnyújtott időintervallumban bonyolítjuk le, hogy ne legyenek egyszerre a megengedettnél többen az ebédlőben. Saját evőeszköz szigorú feltételek mellett használható.
  • Ha az idő megengedi, az intézmény ablakait folyamatosan nyitva tartjuk a szellőztetés miatt. Ez nagyon fontos, ezért a kedves szülőknek javasoljuk, hogy a gyermekeiket réteges öltözetben engedjék el az iskolába.

Intézményünk a szigorú szabályok betartásához a kedves szülők maximális együttműködését kéri.

Miskolc, 2020.08.31.

Iskolavezetés