Sticky Post

Online beiratkozás

április 6, 2020

A veszélyhelyzetre való tekintettel kérjük, hogy gyermeke általános iskolai beíratását lehetőség szerint online módon intézze a KRÉTA rendszer e-Ügyintézés modul „Beiratkozás az Általános Iskolába” felületén keresztül.

Az online jelentkezés határideje:

2020. április 28. – 2020. május 15. 24:00

Az e-Ügyintézés felületen keresztül – regisztráció után – indítja a gyermek törvényes képviselője a beiratkozási folyamatot, mely során ki lehet tölteni a gyermeknek a beiratkozáshoz szükséges adatait a rendszer által felkínált űrlapon. Emellett az egyes nyilatkozatok (törvényes képviselői nyilatkozat, etika és hit- és erkölcstan közötti választás) a rendszerből letölthetőek, és aláírás után a másolatok feltölthetőek.

Amennyiben nagyobb gyermeke már iskolánk tanulója, akkor a KRÉTA rendszeréhez már rendelkezik belépési azonosítóval:

1. Belépve a KRÉTA rendszerbe, válassza ki az e-Ügyintézés lehetőségét!
  1. Válassza ki az Ügyintézés indítása menüt!
  2. Kattintson a Beiratkozás általános iskolába menüpontra!
  3. A megnyíló felületen adja meg a szükséges adatokat!

Amennyiben nincs iskolánk KRÉTA rendszeréhez belépési jogosultsága:

1. Nyissa meg a https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap weboldalt!
  2. Regisztráljon új ideiglenes felhasználóként!
  3. Belépés után válassza ki az Ügyintézés indítása menüt!
  4. Kattintson a Beiratkozás általános iskolába menüpontra!
  5. A megnyíló felületen adja meg a szükséges adatokat és válassza ki a listából iskolánkat!

e-Ügyintézésbe történő regisztráció és bejelentkezés lépései

1. A   https://eugyintezes.e-kreta.hu/ címen található eÜgyintézési felület jobb felső sarkában lévő gombra kattintva, az
funkció kiválasztása.

2. A regisztráció során adja meg

• nevét,
  • email-címét,
  • a választott felhasználónevet és
  • a választott jelszót.

A jelszónak minimum 6 karaktert kell tartalmaznia, és legalább egy nagy betűt!

3. A bejelentkezési felületre visszatérve, az intézmény kiválasztása nélkül tud bejelentkezni az eÜgyintézési felületre.

4. A bejelentkezést követően a tud választani az ügyintézési körökből.