Költészet napja – 2020. április 11.

április 22, 2020

Költészet napja

2020. április 11.

Az idén a rendkívüli körülményekhez alkalmazkodva a megszokottól eltérően emlékeztünk meg a magyar költészet napjáról.
A Google Tanterem alkalmazásban Költészet napja címmel létrehoztunk egy kurzust, melyben az alábbi felhívást tettük közzé:

Kedves Tanulók!
1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük a magyar költészet napját. Ebből az alkalomból most arra kérünk benneteket, hogy osszátok meg velünk legkedvesebb verseiteket.
Választható feladatok:
1. Másoljátok le szép kézírással a nektek tetsző költeményt!
2. Írjatok ti magatok verset!
3. Készítsetek versillusztrációt! Mellékeljétek hozzá a kiválasztott művet is!
4. Alkossatok versből szófelhőt!
Egy tanuló több feladatot is megoldhat.
Elkészült munkáitokat töltsétek fel ebbe a kurzusba 2020. április 8-ig!
A legjobban sikerült alkotásokat oklevéllel jutalmazzuk, sőt közzétesszük iskolánk Facebook-oldalán is.
Jó munkát kívánunk!
Nagy örömünkre 135 tanuló jelentkezett be a kurzusba, s közülük sokan az elmúlt napokban több munkával is megörvendeztettek bennünket, melyet ezúton is köszönünk. Gratulálunk a szívet melengető, értékes alkotásokhoz!
A beküldött versekből, illusztrációkból, szófelhőkből készített összeállításunkat pedig nagy szeretettel ajánljuk MINDENKINEK!