Online beiratkozás

március 27, 2019

A 2019/2020. tanévre történő beiratkozás során első alkalommal lehetőség nyílik elektronikus úton, előzetesen benyújtani a jelentkezést, melynek eredményeképpen jelentősen csökken az ügyintézés ideje.

A KÖFOP 1.0.0-VEKOP15-2017-00054 Köznevelés állami Fenntartóinak Folyamat Egységesítése és Elektronizálása (KAFFEE) projektben kifejlesztett elektronikus ügyintézési felületen (továbbiakban:     e-Ügyintézés felület) keresztül – regisztráció után – indítja a gyermek törvényes képviselője a beiratkozási folyamatot. Az e-Ügyintézés felületen ki lehet tölteni a gyermeknek a beiratkozáshoz szükséges adatait a rendszer által felkínált űrlapon. Emellett az egyes nyilatkozatok (törvényes képviselői nyilatkozat) a rendszerből letölthetőek, és aláírás után a másolatok feltölthetőek.

Amennyiben nagyobb gyermeke már iskolánk tanulója, akkor a KRÉTA rendszeréhez már rendelkezik belépési azonosítóval:

1. Belépve a KRÉTA rendszerbe, válassza ki az e-Ügyintézés lehetőségét!
  1. Válassza ki az Ügyintézés indítása menüt!
  2. Kattintson a Beiratkozás általános iskolába menüpontra!
  3. A megnyíló felületen adja meg a szükséges adatokat!

Amennyiben nincs iskolánk KRÉTA rendszeréhez belépési jogosultsága:

1. Nyissa meg a https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap weboldalt!
  2. Regisztráljon új ideiglenes felhasználóként!
  3. Belépés után válassza ki az Ügyintézés indítása menüt!
  4. Kattintson a Beiratkozás általános iskolába menüpontra!
  5. A megnyíló felületen adja meg a szükséges adatokat és válassza ki a listából iskolánkat!

A beiratkozás napján a megjelenés kötelező, ekkor történik meg a hivatalos okmányon lévő adatok ellenőrzése, és a kötelező dokumentumok benyújtása.

e-Ügyintézésbe történő regisztráció és bejelentkezés lépései

1. A   https://eugyintezes.e-kreta.hu/ címen található eÜgyintézési felület jobb felső sarkában lévő gombra kattintva, az funkció kiválasztása.

2. A regisztráció során adja meg

• nevét,
  • email-címét,
  • a választott felhasználónevet és
  • a választott jelszót.

A jelszónak minimum 6 karaktert kell tartalmaznia, és legalább egy nagy betűt!

3. A bejelentkezési felületre visszatérve, az intézmény kiválasztása nélkül tud bejelentkezni az eÜgyintézési felületre.

A bejelentkezést követően a tud választani az ügyintézési körökből.