Tanórán kívüli foglalkozások

május 25, 2018

A különféle szakkörök működése a tanulók egyéni képességeinek fejlesztését szolgálja. A szakkörök jellegüket tekintve lehetnek művésziek, technikaiak, szaktárgyiak, de szerveződhetnek valamilyen közös érdeklődési kör, hobbi alapján is. A szakkörök indításáról – a felmerülő igények és az iskola lehetőségeinek figyelembe vételével – minden tanév elején az iskola nevelőtestülete dönt. Szakkör vezetését – az igazgató beleegyezésével – olyan felnőtt is elláthatja, aki nem az iskola dolgozója.

Az iskolában a tanítási órákat és egyéb tanórán kívüli foglalkozásokat 8 és 16 óra között kell megszervezni. A tanuló kötelessége, hogy ezeken a foglalkozásokon részt vegyen.

Iskolánk tanulói érdeklődésük és igényeik szerint részt vehetnek a különböző tanórán kívüli foglalkozásokon:

• Napközi
  • tanszoba
  • szakkör
  • énekkar
  • sportkör
  • tehetséggondozó foglalkozás
  • felzárkóztató foglalkozás

A foglalkozásokra való jelentkezés önkéntes.

• A napközibe és tanszobára történő jelentkezést az előző tanév végén fel kell mérni, de lehetőség van a tanév elején. illetve elegendő férőhely esetén tanévközben is a felvételt kérni.
  • A felvételt a tanuló szülője írásban kéri
  • A tanulót a szülő kérésére az igazgató mentesítheti a tanórán kívüli foglalkozások részvétele alól.

Iskolánkban tanórán kívüli foglalkozásokat szervezünk.

Szakkörök:

• énekkar
  • rajz
  • sport
  • angol

Előkészítő a felvételi vizsgára:

• magyar
  • matematika

Külső szakemberek által tartott foglalkozások:

• Modern tánc
  • Képzőművészet